FC Stockholm

FC Stockholm

Följ

Om FC Stockholm

Information Värde
Namn FC Stockholm Internazionale
Land Sverige
Bortafärger

Kommande matcher

augusti 2026

ti
on
to
fr

Matcher 1 augusti 2026 för FC Stockholm
Laddar...

Matcher som spelas lördag, 1 augusti 2026 för FC Stockholm.

Matcher

Ettan - Norra 2026, North

Lag S +/- P
1
Hammarby Talang
Hammarby Talang
14 27 32
2
IF Karlstad
IF Karlstad
14 13 30
3
Arlanda
Arlanda
14 13 29
4
FC Stockholm
FC Stockholm
14 14 27
5
Enköping
Enköping
14 1 25
6
FBK Karlstad
FBK Karlstad
14 3 24
7
AFC Eskilstuna
AFC Eskilstuna
14 -1 19
8
Karlbergs BK
Karlbergs BK
14 0 18
9
Umeå FC
Umeå FC
14 -4 16
10
Järfälla
Järfälla
14 -6 15
11
Vasalunds IF
Vasalunds IF
14 -10 15
12
Assyriska FF
Assyriska FF
14 -7 14
13
Gefle IF
Gefle IF
14 -12 14
14
Sollentuna
Sollentuna
14 -7 13
15
Piteå
Piteå
14 -16 9
16
Stocksund
Stocksund
14 -8 8

Kommande matcher

Senaste matcher

Artiklar

IF Brommapojkarna knockar FC Stockholm Internazionale i Svenska Cupen

IF Brommapojkarna knockar FC Stockholm Internazionale i Svenska Cupen

matchen.nu • 21 augusti 2025 kl. 20:27

Drama i Svenska Cupen: FC Stockholm Internazionale slår ut Farsta

Drama i Svenska Cupen: FC Stockholm Internazionale slår ut Farsta

matchen.nu • 26 juni 2025 kl. 12:03

FC Stockholm Internazionale krossar AFC Eskilstuna med 4-0 på Hammarby IP!

FC Stockholm Internazionale krossar AFC Eskilstuna med 4-0 på Hammarby IP!

matchen.nu • 2 juni 2025 kl. 20:54

Hammarby KAN vinna!

Hammarby KAN vinna!

svenskafans.com • 22 februari 2025 kl. 19:10

"Mange" Eriksson efter debuten: "Jättenöjd över att vara en del av FC Stockholm”

"Mange" Eriksson efter debuten: "Jättenöjd över att vara en del av FC Stockholm”

svenskafans.com • 22 februari 2025 kl. 17:45

Tre punkter efter FC Stockholm - Hammarby IF

Tre punkter efter FC Stockholm - Hammarby IF

svenskafans.com • 22 februari 2025 kl. 15:40

Magnus Eriksson om avslutet i Djurgården

Magnus Eriksson om avslutet i Djurgården

expressen.se • 22 februari 2025 kl. 16:25

Cupanalys: FC Stockholm–Hammarby

Cupanalys: FC Stockholm–Hammarby

aftonbladet.se • 22 februari 2025 kl. 15:15

Hammarby vann mot FC Stockholm – har skaffat sig drömläge att nå kvartsfinal

Hammarby vann mot FC Stockholm – har skaffat sig drömläge att nå kvartsfinal

aftonbladet.se • 22 februari 2025 kl. 15:15

Hammarby tar viktig seger mot FC Stockholm

Hammarby tar viktig seger mot FC Stockholm

expressen.se • 22 februari 2025 kl. 16:00

Hjelmberg om FC Stockholm: ”ett intressant bygge” 

Hjelmberg om FC Stockholm: ”ett intressant bygge” 

svenskafans.com • 22 februari 2025 kl. 09:05

Försäsongen 2025: Positionerna Bajen jobbar på att förstärka

Försäsongen 2025: Positionerna Bajen jobbar på att förstärka

expressen.se • 22 februari 2025 kl. 05:05

Hammarbys besked: Ska inte rekrytera chefsscout

Hammarbys besked: Ska inte rekrytera chefsscout

fotbollskanalen.se • 22 februari 2025 kl. 01:00

Matchprogram - Varbergs BOIS HOME

Matchprogram - Varbergs BOIS HOME

svenskafans.com • 22 februari 2025 kl. 01:00

Officiellt: Tounekti klar för Bajen

Officiellt: Tounekti klar för Bajen

fotbollskanalen.se • 22 februari 2025 kl. 01:00

Officiellt: Hammarby lånar ut Gyamfi till Öster

Officiellt: Hammarby lånar ut Gyamfi till Öster

fotbollskanalen.se • 22 februari 2025 kl. 01:00

Magnus Eriksson lämnar Djurgården efter sju säsonger – flyttar till FC Stockholm

Magnus Eriksson lämnar Djurgården efter sju säsonger – flyttar till FC Stockholm

matchen.nu • 18 februari 2025 kl. 12:05

Gif Sundsvall spelar i superettan 2025

Gif Sundsvall spelar i superettan 2025

aftonbladet.se • 24 november 2024 kl. 19:10

Säsonger