Vänskapsmatcher klubbar 2024

Vänskapsmatcher klubbar 2024

juli 2024

ti
on
to
fr

Spelschema

Träningsmatch 3

4 januari 2024

FT
2
1
Bastia
Bastia
Furiani-Agliani
Furiani-Agliani
FT
2
5
Makkabi
Makkabi
Altglienicke
Altglienicke
FT
0
1
Botafogo SP
Botafogo SP
Catanduva
Catanduva

5 januari 2024

FT
0
0
Alcorcon
Alcorcon
Leganes
Leganes
FT
1
1
FC Volendam
FC Volendam
Partizani
Partizani
Inst.
-
-
HHC
HHC
Jong AZ
Jong AZ
FT
2
0
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
Fortuna Dusseldorf
Fortuna Dusseldorf
FT
2
1
SV Meppen
SV Meppen
FC Bocholt
FC Bocholt
FT
2
2
Lokeren-Temse
Lokeren-Temse
Lierse Kempenzonen
Lierse Kempenzonen
FT
1
3
Palamós
Palamós
Lausanne
Lausanne

Träningsmatch 5

FT
4
0
Karlsruher SC
Karlsruher SC
SSV ULM 1846
SSV ULM 1846

Träningsmatch 3

6 januari 2024

Inst.
-
-
FC Winterthur
FC Winterthur
FC Kaiserslautern
FC Kaiserslautern
FT
0
1
Şanlıurfaspor
Şanlıurfaspor
FC Viktoria Koln
FC Viktoria Koln

Träningsmatch 5

FT
3
0
Saint Etienne
Saint Etienne
Grenoble
Grenoble
FT
3
1
Telstar
Telstar
Koninklijke HFC
Koninklijke HFC
FT
1
2
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
OH Leuven
OH Leuven

Träningsmatch 3

FT
2
1
SV Wehen
SV Wehen
SV Sandhausen
SV Sandhausen

Träningsmatch 5

FT
1
2
Feyenoord
Feyenoord
FSV Mainz 05
FSV Mainz 05

Träningsmatch 3

FT
1
0
Paderborn II
Paderborn II
Sportfreunde Lotte
Sportfreunde Lotte

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
VfL Osnabruck
VfL Osnabruck
PEC Zwolle
PEC Zwolle

Träningsmatch 3

FT
0
1
FC Thun
FC Thun
Stade Lausanne-Ouchy
Stade Lausanne-Ouchy
FT
2
4
Tasmania Berlin
Tasmania Berlin
SV Babelsberg 03
SV Babelsberg 03

Träningsmatch 5

FT
2
2
Dynamo Dresden
Dynamo Dresden
FC Magdeburg
FC Magdeburg

Träningsmatch 3

FT
2
5
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
SC Freiburg
SC Freiburg
FT
1
2
SV Darmstadt 98
SV Darmstadt 98
Holstein Kiel
Holstein Kiel
FT
1
0
Cambuur
Cambuur
Preussen Munster
Preussen Munster

Träningsmatch 5

FT
3
2
Borussia Monchengladbach
Borussia Monchengladbach
GO Ahead Eagles
GO Ahead Eagles

Träningsmatch 3

FT
1
0
FC Augsburg
FC Augsburg
1899 Hoffenheim
1899 Hoffenheim
FT
3
3
Sakaryaspor
Sakaryaspor
Rapid
Rapid
FT
1
1
MTK Budapest
MTK Budapest
FC Voluntari
FC Voluntari
FT
1
3
IF Gnistan
IF Gnistan
PK-35
PK-35

Träningsmatch 5

FT
2
4
Heerenveen
Heerenveen
Almere City FC
Almere City FC

Träningsmatch 3

FT
0
0
FC Winterthur
FC Winterthur
Helmond Sport
Helmond Sport

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
SCR Altach
SCR Altach
Kufstein
Kufstein
FT
4
4
Rot-weiss Essen
Rot-weiss Essen
1.FC Köln
1.FC Köln
Inst.
-
-
Kecskeméti TE
Kecskeméti TE
BVSC
BVSC

Träningsmatch 3

FT
2
0
Hertha Berlin
Hertha Berlin
Erzgebirge AUE
Erzgebirge AUE
FT
2
2
Freiburg II
Freiburg II
Waldhof Mannheim
Waldhof Mannheim
FT
1
0
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Rogaška
Rogaška
FT
2
1
Vfl Bochum
Vfl Bochum
Groningen
Groningen
FT
2
1
Rot Weiss Ahlen
Rot Weiss Ahlen
Schwarz-Weiß Rehden
Schwarz-Weiß Rehden
FT
9
1
Fortuna Koln
Fortuna Koln
Sportfreunde Siegen
Sportfreunde Siegen
FT
0
4
Lippstadt 08
Lippstadt 08
Verl
Verl
Inst.
-
-
Phönix Lübeck
Phönix Lübeck
Concordia
Concordia
FT
7
0
BSG Chemie Leipzig
BSG Chemie Leipzig
Kickers 94 Markkleeberg
Kickers 94 Markkleeberg
FT
3
2
Estac Troyes
Estac Troyes
Versailles
Versailles

Träningsmatch 5

FT
6
1
VfB Stuttgart
VfB Stuttgart
SpVgg Greuther Furth
SpVgg Greuther Furth

Träningsmatch 3

FT
1
0
RB Leipzig
RB Leipzig
FC ST. Gallen
FC ST. Gallen

Träningsmatch 1

FT
2
2
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

Träningsmatch 5

FT
3
1
Concarneau
Concarneau
Avranches
Avranches

Träningsmatch 3

FT
1
5
Annecy
Annecy
Dijon
Dijon
FT
3
1
Hansa Rostock
Hansa Rostock
Borussia Dortmund II
Borussia Dortmund II

Träningsmatch 1

FT
1
1
FC Basel 1893
FC Basel 1893
Bayern München
Bayern München

Träningsmatch 3

FT
2
0
Union Berlin
Union Berlin
Arminia Bielefeld
Arminia Bielefeld

Träningsmatch 1

FT
0
3
Ajax
Ajax
Hannover 96
Hannover 96

Träningsmatch 5

FT
2
3
Atlas
Atlas
Santos Laguna
Santos Laguna

Träningsmatch 3

FT
2
3
FC Schalke 04
FC Schalke 04
VfL Wolfsburg
VfL Wolfsburg
FT
0
0
Sport Recife
Sport Recife
Porto
Porto

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Betekom
Betekom
OH Leuven
OH Leuven

Träningsmatch 3

FT
4
0
Brusque
Brusque
Independiente FSJ
Independiente FSJ

Träningsmatch 5

FT
1
3
Necaxa
Necaxa
Club Tijuana
Club Tijuana

Träningsmatch 3

7 januari 2024

FT
1
2
Mazatlán
Mazatlán
Monterrey
Monterrey
FT
3
1
Hertha BSC II
Hertha BSC II
CFC Hertha
CFC Hertha
FT
0
2
ADO Den Haag
ADO Den Haag
Como
Como
FT
0
1
Eldense
Eldense
Twente
Twente

Träningsmatch 1

FT
1
1
PSV Eindhoven
PSV Eindhoven
Heracles
Heracles
FT
2
1
Ajax
Ajax
Hannover 96
Hannover 96

Träningsmatch 3

FT
0
5
FC WIL 1900
FC WIL 1900
Grasshoppers
Grasshoppers
13:00
-
-
Lommel United
Lommel United
VVV Venlo
VVV Venlo
FT
0
1
Kocaelispor
Kocaelispor
Universitatea Cluj
Universitatea Cluj
FT
5
0
JIPPO
JIPPO
LehPa
LehPa
FT
1
2
Sprockhovel
Sprockhovel
Wuppertaler SV
Wuppertaler SV
FT
2
0
Vfl Bochum
Vfl Bochum
Vitesse
Vitesse
FT
2
1
Botafogo SP
Botafogo SP
Noroeste
Noroeste
FT
4
4
Utrecht
Utrecht
Waasland-beveren
Waasland-beveren
FT
3
1
Eintracht Braunschweig
Eintracht Braunschweig
Werder Bremen
Werder Bremen
FT
0
1
Blau-Weiß 90 Berlin
Blau-Weiß 90 Berlin
BAK '07
BAK '07
FT
4
1
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen
Venezia
Venezia

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Excelsior
Excelsior
FC St. Pauli
FC St. Pauli

Träningsmatch 1

FT
2
2
PSV Eindhoven
PSV Eindhoven
Hamburger SV
Hamburger SV

Träningsmatch 3

FT
4
0
Operario-PR
Operario-PR
Cascavel
Cascavel

8 januari 2024

FT
2
0
FC Volendam
FC Volendam
FC Winterthur
FC Winterthur
FT
4
2
FC Winterthur
FC Winterthur
AFC Hermannstadt
AFC Hermannstadt
FT
6
1
MSV Duisburg
MSV Duisburg
FC Eindhoven
FC Eindhoven
FT
0
1
Lausanne
Lausanne
FC Andorra
FC Andorra
FT
2
2
Twente
Twente
VfL Osnabruck
VfL Osnabruck
FT
1
2
FC Saarbrücken
FC Saarbrücken
FC Zurich
FC Zurich
FT
2
0
FC Heidenheim
FC Heidenheim
SC Paderborn 07
SC Paderborn 07

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Jahn Regensburg
Jahn Regensburg
FSV Zwickau
FSV Zwickau
FT
2
6
Dordrecht
Dordrecht
Fortuna Dusseldorf
Fortuna Dusseldorf

Träningsmatch 1

9 januari 2024

FT
3
3
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund
Standard Liege
Standard Liege

Träningsmatch 3

FT
0
4
FC Lugano
FC Lugano
Genk
Genk
FT
1
1
Genclerbirligi
Genclerbirligi
Dinamo Bucuresti
Dinamo Bucuresti

Träningsmatch 5

FT
2
1
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FC Magdeburg
FC Magdeburg

Träningsmatch 3

FT
1
4
FC Viktoria Koln
FC Viktoria Koln
FC Bocholt
FC Bocholt
FT
0
4
Gulf United
Gulf United
Servette FC
Servette FC

Träningsmatch 5

FT
2
0
HNK Rijeka
HNK Rijeka
Radomlje
Radomlje

Träningsmatch 3

FT
1
2
Rapid
Rapid
Sabah FA
Sabah FA
FT
4
3
BSC Young Boys
BSC Young Boys
FC Sion
FC Sion
FT
0
4
FC Zurich
FC Zurich
Hannover 96
Hannover 96
FT
1
3
Universitatea Cluj
Universitatea Cluj
Partizani
Partizani
FT
1
3
FC Luzern
FC Luzern
Karlsruher SC
Karlsruher SC
FT
0
3
Aluminij
Aluminij
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split

Träningsmatch 4

FT
9
2
RSV Eintracht
RSV Eintracht
Stern Britz
Stern Britz

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Eimsbütteler TV
Eimsbütteler TV
ETSV Hamburg
ETSV Hamburg

Träningsmatch 3

10 januari 2024

FT
1
1
Greifswalder FC
Greifswalder FC
Universitatea Craiova
Universitatea Craiova

Träningsmatch 5

FT
1
0
NK Slaven Belupo
NK Slaven Belupo
SV Kapfenberg
SV Kapfenberg

Träningsmatch 3

FT
2
0
Varnsdorf
Varnsdorf
FK Jablonec
FK Jablonec

Träningsmatch 5

FT
6
0
Erzgebirge AUE
Erzgebirge AUE
ZFC Meuselwitz
ZFC Meuselwitz

Träningsmatch 3

FT
3
0
Paks
Paks
Siofok
Siofok
FT
0
4
Optik Rathenow
Optik Rathenow
Viktoria Berlin
Viktoria Berlin
FT
0
1
Ajka
Ajka
Uta Arad
Uta Arad
FT
2
0
FC Voluntari
FC Voluntari
Turan
Turan
FT
0
1
Operario-PR
Operario-PR
Barra
Barra
FT
0
1
SpVgg Greuther Furth
SpVgg Greuther Furth
FC Ingolstadt 04
FC Ingolstadt 04
14:00
-
-
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FC Nurnberg
FC Nurnberg

Träningsmatch 5

FT
4
1
TSV 1860 Munich
TSV 1860 Munich
WSG Wattens
WSG Wattens

Träningsmatch 3

FT
7
0
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Triglav
Triglav
FT
1
1
Neuchatel Xamax FC
Neuchatel Xamax FC
Grasshoppers
Grasshoppers

Träningsmatch 5

FT
4
0
NK Lokomotiva Zagreb
NK Lokomotiva Zagreb
Rudar
Rudar

Träningsmatch 3

FT
1
7
Hertha BSC II
Hertha BSC II
SV Babelsberg 03
SV Babelsberg 03
FT
2
3
FC Basel 1893
FC Basel 1893
FC Aarau
FC Aarau
FT
2
1
Lask Linz
Lask Linz
Hansa Rostock
Hansa Rostock
FT
0
3
Hertha Berlin
Hertha Berlin
KV Mechelen
KV Mechelen
FT
2
2
SV Elversberg
SV Elversberg
Antequera
Antequera
FT
3
0
Dynamo Dresden
Dynamo Dresden
FC Kaiserslautern
FC Kaiserslautern

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
BFC Dynamo
BFC Dynamo
BFC Preussen
BFC Preussen

Träningsmatch 3

FT
0
0
Ponte Preta
Ponte Preta
CA Lemense
CA Lemense
FT
5
1
Hansa Rostock II
Hansa Rostock II
Mecklenburg Schwerin
Mecklenburg Schwerin
FT
1
0
Luckenwalde
Luckenwalde
Tasmania Berlin
Tasmania Berlin
FT
11
1
St. Pauli II
St. Pauli II
Alsterbrüder
Alsterbrüder
FT
3
2
BSG Chemie Leipzig
BSG Chemie Leipzig
VfL Halle
VfL Halle
Inst.
-
-
Wacker Obercastrop
Wacker Obercastrop
Rot-weiss Oberhausen
Rot-weiss Oberhausen

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Lokomotive Leipzig
Lokomotive Leipzig
Auerbach
Auerbach
Inst.
-
-
SV Drochtersen/assel
SV Drochtersen/assel
Altona 93
Altona 93

Träningsmatch 3

Inst.
-
-
RWDM
RWDM
Charleroi
Charleroi
FT (str.)
1 (1)
1 (0)
CA River Plate
CA River Plate
Newells Old Boys
Newells Old Boys

11 januari 2024

FT
3
2
FC Winterthur
FC Winterthur
Livingston
Livingston
FT
1
1
Augsburg II
Augsburg II
Schalke 04 II
Schalke 04 II
FT
2
2
FC Zurich
FC Zurich
Hamburger SV
Hamburger SV

Träningsmatch 5

FT
5
0
HNK Gorica
HNK Gorica
Radnički Novi Beograd
Radnički Novi Beograd
FT
1
2
Genk
Genk
SC Paderborn 07
SC Paderborn 07

Träningsmatch 3

FT
1
0
Debreceni VSC
Debreceni VSC
Petrolul Ploiesti
Petrolul Ploiesti
FT
0
3
Eilendorf
Eilendorf
Wegberg-Beeck
Wegberg-Beeck

12 januari 2024

FT
1
0
Cerro
Cerro
Velez Sarsfield
Velez Sarsfield
FT
5
1
Servette FC
Servette FC
Hibernian
Hibernian
-
-
HNK Gorica
HNK Gorica
Sturm Graz
Sturm Graz
FT
5
3
CSKA Sofia
CSKA Sofia
Litex
Litex
FT
1
0
Chornomorets
Chornomorets
Petrolul Ploiesti
Petrolul Ploiesti
Inst.
-
-
Yverdon Sport
Yverdon Sport
Anderlecht
Anderlecht
FT
2
1
Chapecoense-sc
Chapecoense-sc
Azuriz
Azuriz
FT
2
1
Gent
Gent
CFR 1907 Cluj
CFR 1907 Cluj
FT
2
3
Rapid
Rapid
KVC Westerlo
KVC Westerlo
FT
2
2
KVC Westerlo
KVC Westerlo
FC Bocholt
FC Bocholt
FT
1
2
FC Luzern
FC Luzern
Standard Liege
Standard Liege
FT
4
0
Podbrezová
Podbrezová
Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš

Träningsmatch 5

FT
0
1
Mezokovesd-zsory
Mezokovesd-zsory
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC

Träningsmatch 3

FT
2
4
MTK Budapest
MTK Budapest
FC Magdeburg
FC Magdeburg
FT
2
1
Puszcza Niepołomice
Puszcza Niepołomice
Nieciecza
Nieciecza
FT
1
0
Nyiregyhaza
Nyiregyhaza
FK Košice
FK Košice
FT
0
3
Arminia Bielefeld
Arminia Bielefeld
SV Rodinghausen
SV Rodinghausen
FT
2
1
Viborg
Viborg
Sonderjyske
Sonderjyske
12:00
-
-
Videoton FC
Videoton FC
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split
FT
4
0
Union St. Gilloise
Union St. Gilloise
FC ST. Gallen
FC ST. Gallen
FT
0
0
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Ujpest
Ujpest
FT
0
0
PK-35
PK-35
Ilves Tampere
Ilves Tampere
FT
4
2
Znicz Pruszków
Znicz Pruszków
Wisła Puławy
Wisła Puławy

Träningsmatch 4

FT
3
1
Zlín II
Zlín II
Viktoria Otrokovice
Viktoria Otrokovice

Träningsmatch 5

FT
2
6
Dinamo Bucuresti
Dinamo Bucuresti
Charleroi
Charleroi

Träningsmatch 3

Inst.
-
-
Universitatea Craiova
Universitatea Craiova
CSKA 1948
CSKA 1948
FT
8
0
Zalaegerszegi TE
Zalaegerszegi TE
Nafta
Nafta
13:30
-
-
HNK Rijeka
HNK Rijeka
Sturm Graz
Sturm Graz
FT
2
2
Puszcza Niepołomice
Puszcza Niepołomice
Czarni Połaniec
Czarni Połaniec
FT
3
0
AFC Hermannstadt
AFC Hermannstadt
Sumqayıt
Sumqayıt
FT
1
1
Chemnitzer FC
Chemnitzer FC
Hallescher FC
Hallescher FC
FT
1
4
Paderborn II
Paderborn II
SV Meppen
SV Meppen
FT
2
2
SV Wehen
SV Wehen
St. Truiden
St. Truiden
14:45
-
-
FC St. Pauli
FC St. Pauli
VfL Osnabruck
VfL Osnabruck
FT
1
0
FC Lugano
FC Lugano
FC Schaffhausen
FC Schaffhausen
FT
5
0
FC Luzern
FC Luzern
Lincoln Red Imps FC
Lincoln Red Imps FC
FT
0
0
Universitatea Cluj
Universitatea Cluj
Səbail
Səbail
FT
1
2
Austria Vienna (Am)
Austria Vienna (Am)
Stripfing
Stripfing
FT
0
0
Anderlecht
Anderlecht
Al-Ahli Jeddah
Al-Ahli Jeddah
FT
1
3
Rudes
Rudes
Rogaška
Rogaška
FT
0
1
Wallern / Marienkirchen
Wallern / Marienkirchen
Ried
Ried
FT
7
0
SKN ST. Polten
SKN ST. Polten
Traiskirchen
Traiskirchen
FT
0
0
Hannover 96 II
Hannover 96 II
Lupo-Martini
Lupo-Martini
FT
4
0
Leoben
Leoben
Bruck an der Mur
Bruck an der Mur

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Eimsbütteler TV
Eimsbütteler TV
Niendorfer TSV
Niendorfer TSV

Träningsmatch 3

Inst.
-
-
Goias
Goias
Iporá
Iporá
FT
2
1
Votuporanguense
Votuporanguense
Mirassol
Mirassol

13 januari 2024

FT (str.)
0 (0)
0 (1)
Cerro Largo
Cerro Largo
Gimnasia L.P.
Gimnasia L.P.
FT
4
0
Rot Weiss Ahlen
Rot Weiss Ahlen
Kickers Emden
Kickers Emden
FT
2
0
Kecskeméti TE
Kecskeméti TE
Csakvar
Csakvar
FT
1
2
Tallinna Kalev
Tallinna Kalev
Laagri
Laagri

Träningsmatch 4

FT
4
0
FC Schaffhausen
FC Schaffhausen
YF Juventus
YF Juventus

Träningsmatch 3

FT
0
0
Bellinzona
Bellinzona
Paradiso
Paradiso
FT
0
1
Skalica
Skalica
Vyškov
Vyškov
FT
3
3
Tychy 71
Tychy 71
Hutnik Kraków
Hutnik Kraków
FT
3
1
Varnsdorf
Varnsdorf
Bischofswerdaer FV
Bischofswerdaer FV
FT
2
2
České Budějovice
České Budějovice
Vysočina Jihlava
Vysočina Jihlava
FT
2
0
Mlada Boleslav
Mlada Boleslav
Táborsko
Táborsko
FT
3
5
Fach-Donaufeld
Fach-Donaufeld
SV Horn
SV Horn
FT
2
0
Plzen
Plzen
Viktoria Žižkov
Viktoria Žižkov
FT
3
1
Příbram
Příbram
Admira Praha
Admira Praha

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Carl Zeiss Jena
Carl Zeiss Jena
Einheit Rudolstadt
Einheit Rudolstadt

Träningsmatch 4

FT
3
0
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica
Považská Bystrica
Považská Bystrica
FT
1
0
Polonia Bytom
Polonia Bytom
Goczałkowice Zdrój
Goczałkowice Zdrój
FT
0
4
Starogard Gdański
Starogard Gdański
Gedania Gdansk
Gedania Gdansk
FT
3
1
Baník Souš
Baník Souš
Štětí
Štětí
FT
5
0
Tatran Prešov
Tatran Prešov
Slavoj Trebišov
Slavoj Trebišov

Träningsmatch 5

FT
9
1
NK Slaven Belupo
NK Slaven Belupo
Rudar
Rudar

Träningsmatch 3

FT
3
0
Gyori ETO FC
Gyori ETO FC
Šamorín
Šamorín
FT
0
3
Siarka Tarnobrzeg
Siarka Tarnobrzeg
Nieciecza
Nieciecza
FT
9
2
Podbeskidzie
Podbeskidzie
Pawłowice Śląskie
Pawłowice Śląskie

Träningsmatch 4

FT
4
2
Górnik Polkowice
Górnik Polkowice
Zagłębie Lubin II
Zagłębie Lubin II

Träningsmatch 3

FT
1
2
Gwarek Tarnowskie Góry
Gwarek Tarnowskie Góry
GKS Katowice
GKS Katowice
FT
2
3
Lechia Gdansk
Lechia Gdansk
Chojniczanka Chojnice
Chojniczanka Chojnice

Träningsmatch 4

Inst.
-
-
Jastrzębie
Jastrzębie
Sparta Katowice
Sparta Katowice

Träningsmatch 3

FT
2
2
KäPa
KäPa
Turku PS
Turku PS
FT
0
3
Avarta
Avarta
Hillerød
Hillerød
FT
3
0
Wisla Plock
Wisla Plock
Sokół Kleczew
Sokół Kleczew
FT
4
1
Baden
Baden
FC Wohlen
FC Wohlen
FT
1
1
Kisvarda FC
Kisvarda FC
Zemplín Michalovce
Zemplín Michalovce
FT
4
0
Odra Opole
Odra Opole
Ślęza Wrocław
Ślęza Wrocław
FT
1
5
Nykobing FC
Nykobing FC
Hvidovre
Hvidovre
FT
1
0
Karviná
Karviná
Líšeň
Líšeň
FT
6
0
SV Rodinghausen
SV Rodinghausen
Bersenbrück
Bersenbrück

Träningsmatch 5

FT
1
1
Erzgebirge AUE
Erzgebirge AUE
Energie Cottbus
Energie Cottbus

Träningsmatch 3

FT
3
0
Slovan Liberec
Slovan Liberec
Miedz Legnica
Miedz Legnica
FT
3
0
Inter Turku
Inter Turku
SalPa
SalPa
FT
3
2
Paks
Paks
BVSC
BVSC
FT
1
6
Karkonosze Jelenia Góra
Karkonosze Jelenia Góra
FK Jablonec
FK Jablonec
FT
1
7
SVG Reichenau
SVG Reichenau
WSG Wattens
WSG Wattens
FT
2
0
Farul Constanta
Farul Constanta
Cherno More Varna
Cherno More Varna
FT
2
2
Radomiak Radom
Radomiak Radom
Widzew Łódź
Widzew Łódź
FT
1
0
Shakhter Soligorsk
Shakhter Soligorsk
Slavia Mozyr
Slavia Mozyr

Träningsmatch 4

FT
1
0
ŁKS Łódź II
ŁKS Łódź II
Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz
FT
4
1
Sportfreunde Lotte
Sportfreunde Lotte
Schöningen
Schöningen

Träningsmatch 3

FT
4
2
FC Liefering
FC Liefering
Kufstein
Kufstein
FT
1
2
Eilenburg
Eilenburg
Budissa Bautzen
Budissa Bautzen
FT
2
1
BFC Dynamo
BFC Dynamo
Optik Rathenow
Optik Rathenow
FT
3
2
BW Lohne
BW Lohne
SSV Jeddeloh
SSV Jeddeloh
FT
3
2
BSC Young Boys
BSC Young Boys
FC Vaduz
FC Vaduz

Träningsmatch 5

FT
5
1
TSV Hartberg
TSV Hartberg
Deutschlandsberger SC
Deutschlandsberger SC

Träningsmatch 3

FT
3
2
Hannover 96
Hannover 96
Holstein Kiel
Holstein Kiel

Träningsmatch 5

FT
1
0
Eintracht Braunschweig
Eintracht Braunschweig
Jahn Regensburg
Jahn Regensburg

Träningsmatch 3

FT
2
2
FC Gutersloh
FC Gutersloh
Preußen Münster II
Preußen Münster II
FT
2
2
JBK
JBK
FF Jaro
FF Jaro
FT
3
2
Kolding IF
Kolding IF
Odense
Odense
FT
3
0
Budapest Honved
Budapest Honved
Uta Arad
Uta Arad
FT
0
1
BFA
BFA
Panevėžys
Panevėžys
FT
2
1
Ružomberok
Ružomberok
Pohronie
Pohronie
FT
2
1
BAK '07
BAK '07
Tennis Borussia
Tennis Borussia
FT
8
0
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
Jarun
Jarun
FT
2
1
Hilden
Hilden
Wegberg-Beeck
Wegberg-Beeck
FT
1
1
IF Gnistan
IF Gnistan
haka
haka
FT
3
1
FC Schalke 04
FC Schalke 04
AS Eupen
AS Eupen
FT
6
1
Neuchatel Xamax FC
Neuchatel Xamax FC
Naters
Naters
Inst.
-
-
Bellinzona
Bellinzona
Stade Lausanne-Ouchy
Stade Lausanne-Ouchy

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
WSG Wattens
WSG Wattens
Schwaz
Schwaz
Inst.
-
-
GKS Katowice
GKS Katowice
Puszcza Niepołomice
Puszcza Niepołomice
Inst.
-
-
FC Viktoria Koln
FC Viktoria Koln
Verl
Verl

Träningsmatch 3

FT
4
0
SKU Amstetten
SKU Amstetten
Gurten
Gurten
FT
3
0
KuPS
KuPS
MP
MP
FT
0
3
Freialdenhoven
Freialdenhoven
Düren Merzenich
Düren Merzenich

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Rantzau
Rantzau
St. Pauli II
St. Pauli II
FT
0
0
FC Thun
FC Thun
Grasshoppers
Grasshoppers

Träningsmatch 3

FT
4
0
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
B 93
B 93
FT
3
0
MSV Duisburg
MSV Duisburg
Borussia M'gladbach II
Borussia M'gladbach II
FT
5
3
Rot-weiss Essen
Rot-weiss Essen
FSV Zwickau
FSV Zwickau
FT
3
2
Austria Klagenfurt
Austria Klagenfurt
NK Domzale
NK Domzale
FT
5
0
Rapid Vienna
Rapid Vienna
Wiener SC
Wiener SC
FT
4
1
SpVgg Unterhaching
SpVgg Unterhaching
SCR Altach
SCR Altach
FT
2
2
Arminia Bielefeld
Arminia Bielefeld
Fortuna Dusseldorf
Fortuna Dusseldorf

Träningsmatch 5

FT
3
1
Karlsruher SC
Karlsruher SC
FC Nurnberg
FC Nurnberg

Träningsmatch 3

FT
2
1
Spelle-Venhaus
Spelle-Venhaus
Meppen II
Meppen II
FT
4
3
Preussen Munster
Preussen Munster
VfB Oldenburg
VfB Oldenburg
Inst.
-
-
Rot Weiss Ahlen
Rot Weiss Ahlen
Westfalia Kinderhaus
Westfalia Kinderhaus
FT
4
1
Havelse
Havelse
Eilvese
Eilvese
FT
0
1
Athlone Town
Athlone Town
St Patrick's Athl.
St Patrick's Athl.

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Carl Zeiss Jena
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
Germania Halberstadt

Träningsmatch 3

FT
2
0
Eintracht Hohkeppel
Eintracht Hohkeppel
Köln II
Köln II
FT
5
3
Bremer Sv
Bremer Sv
Süderelbe
Süderelbe
FT
1
0
Kisvarda FC
Kisvarda FC
Tiszakecske FC
Tiszakecske FC

Träningsmatch 4

FT
3
1
Rostocker FC
Rostocker FC
Siedenbollentin
Siedenbollentin

Träningsmatch 3

FT
3
2
FC Lahti
FC Lahti
Kooteepee
Kooteepee

Träningsmatch 5

FT
2
0
Santos
Santos
Oeste
Oeste

Träningsmatch 3

FT
5
0
Erkenschwick
Erkenschwick
SSVg Velbert
SSVg Velbert

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
BSG Chemie Leipzig
BSG Chemie Leipzig
FC Ingolstadt 04
FC Ingolstadt 04

Träningsmatch 3

FT
2
0
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Celje
Celje
FT
2
0
Lausanne
Lausanne
Stade Nyonnais
Stade Nyonnais
FT
4
0
Karviná
Karviná
Opava
Opava
FT
0
6
Fürstenfeld
Fürstenfeld
Grazer AK
Grazer AK
FT
5
0
Eintracht Norderstedt
Eintracht Norderstedt
Ahlerstedt / Ottendorf
Ahlerstedt / Ottendorf
FT
2
4
Biel-Bienne
Biel-Bienne
Austria Lustenau
Austria Lustenau
FT
3
6
Schwarz-Weiß Bregenz
Schwarz-Weiß Bregenz
TSV 1860 Munich
TSV 1860 Munich
FT
2
0
SV Babelsberg 03
SV Babelsberg 03
Lichtenberg
Lichtenberg
FT
3
0
JäPS
JäPS
Tampere United
Tampere United

Träningsmatch 4

FT
5
4
Schonnebeck
Schonnebeck
Westfalia Rhynern
Westfalia Rhynern

Träningsmatch 3

FT
1
0
Wiedenbrück
Wiedenbrück
Peckeloh
Peckeloh
FT
0
2
Koper
Koper
NK Osijek
NK Osijek
FT
1
0
BSC Young Boys
BSC Young Boys
FC WIL 1900
FC WIL 1900
FT
2
3
Red Bull Salzburg
Red Bull Salzburg
SV Elversberg
SV Elversberg
FT
1
0
Hertha Berlin
Hertha Berlin
Rangers
Rangers
FT
2
4
Naestved
Naestved
Lyngby
Lyngby

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
FC Differdange 03
FC Differdange 03
Rodange 91
Rodange 91

Träningsmatch 4

FT
4
0
Mauerwerk
Mauerwerk
Schwechat
Schwechat

Träningsmatch 3

FT
0
2
Treaty United
Treaty United
Galway United
Galway United
FT
1
0
Kalju Nomme
Kalju Nomme
Trans Narva
Trans Narva
FT
5
3
Hanácká
Hanácká
Start Brno
Start Brno
FT
3
0
SJK
SJK
Paide
Paide
FT
4
0
Amazonas
Amazonas
São Paulo Crystal
São Paulo Crystal
FT
4
0
Operario-PR
Operario-PR
Figueirense
Figueirense
FT
2
3
Nação
Nação
Brusque
Brusque
FT (str.)
1 (0)
1 (1)
Liverpool Montevideo
Liverpool Montevideo
Rosario Central
Rosario Central
FT
0
1
Deportivo Tachira FC
Deportivo Tachira FC
Bucaramanga
Bucaramanga
FT
4
0
Sporting Cristal
Sporting Cristal
U. Catolica
U. Catolica
FT
1
4
CA River Plate
CA River Plate
Velez Sarsfield
Velez Sarsfield

14 januari 2024

FT
1
3
Lask Linz
Lask Linz
FCSB
FCSB
FT
1
2
Luckenwalde
Luckenwalde
Greifswalder FC
Greifswalder FC

Träningsmatch 1

FT
0
1
Gimnasia Y Tiro
Gimnasia Y Tiro
Boca Juniors
Boca Juniors

Träningsmatch 3

FT
2
4
U Craiova 1948
U Craiova 1948
Politehnica Iasi
Politehnica Iasi
FT
3
0
Vorskla Poltava
Vorskla Poltava
Sabah FA
Sabah FA
FT (str.)
1 (1)
1 (0)
Club Nacional
Club Nacional
Union Santa Fe
Union Santa Fe

Träningsmatch 4

FT
2
3
Dukla Praha II
Dukla Praha II
Kolín
Kolín

Träningsmatch 5

FT
6
1
SC Paderborn 07
SC Paderborn 07
Preussen Munster
Preussen Munster

Träningsmatch 3

FT
1
1
Hansa Rostock
Hansa Rostock
VfB Lubeck
VfB Lubeck
FT
2
2
Hansa Rostock II
Hansa Rostock II
Neustrelitz
Neustrelitz
FT
3
0
Eimsbütteler TV
Eimsbütteler TV
Harksheide
Harksheide

Träningsmatch 4

FT
3
1
Berlin Hilalspor
Berlin Hilalspor
Tennis Borussia
Tennis Borussia

Träningsmatch 3

FT
2
0
SV Sandhausen
SV Sandhausen
Rot-weiss Erfurt
Rot-weiss Erfurt
FT
2
2
Finn Harps
Finn Harps
Derry City
Derry City
FT
7
2
JIPPO
JIPPO
Vaajakoski
Vaajakoski

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Staaken
Staaken
BAK '07
BAK '07
Inst.
-
-
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
SV Sandhausen
SV Sandhausen
FT
2
0
Fortuna Düsseldorf II
Fortuna Düsseldorf II
KFC Uerdingen 05
KFC Uerdingen 05
Inst.
-
-
Vreden
Vreden
Rot Weiss Ahlen
Rot Weiss Ahlen

Träningsmatch 3

FT
3
3
Wiedenbrück
Wiedenbrück
Delbrücker SC
Delbrücker SC
FT
1
5
Rotenburger SV
Rotenburger SV
SV Drochtersen/assel
SV Drochtersen/assel
FT
3
0
Dynamo Dresden
Dynamo Dresden
Pardubice
Pardubice
FT
2
4
Sparta Lichtenberg
Sparta Lichtenberg
Altglienicke
Altglienicke
FT
6
0
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg
FT
0
0
SV Babelsberg 03
SV Babelsberg 03
Viktoria Berlin
Viktoria Berlin
FT
0
0
Borussia Dortmund II
Borussia Dortmund II
Fortuna Koln
Fortuna Koln

Träningsmatch 4

FT
4
0
Frechen
Frechen
Germania Erftstadt
Germania Erftstadt

Träningsmatch 3

FT
1
1
Universitatea Craiova
Universitatea Craiova
Slovácko
Slovácko

Träningsmatch 4

FT
1
1
SG Wattenscheid 09
SG Wattenscheid 09
Kleve
Kleve

Träningsmatch 5

FT
3
2
Swift Hesperange
Swift Hesperange
Excelsior Virton
Excelsior Virton

Träningsmatch 3

FT
2
2
FC Basel 1893
FC Basel 1893
SpVgg Greuther Furth
SpVgg Greuther Furth
FT
1
1
Universitario
Universitario
Atletico Nacional
Atletico Nacional

15 januari 2024

FT
3
3
Aarhus
Aarhus
Diosgyori VTK
Diosgyori VTK
FT
0
1
Penarol
Penarol
Newells Old Boys
Newells Old Boys
FT
3
0
Aluminij
Aluminij
Rudar
Rudar
FT
6
1
Slavia Sofia
Slavia Sofia
Balkan Botevgrad
Balkan Botevgrad
FT
2
1
Lokomotive Leipzig
Lokomotive Leipzig
Magdeburg II
Magdeburg II
FT
1
0
Fakel
Fakel
Səbail
Səbail
FT
2
1
Paysandu
Paysandu
Tuna Luso
Tuna Luso
FT (str.)
1 (0)
1 (1)
Defensor Sporting
Defensor Sporting
Union Santa Fe
Union Santa Fe

16 januari 2024

Inst.
-
-
Debreceni VSC
Debreceni VSC
Cracovia Krakow
Cracovia Krakow
FT
0
1
Cerro Largo
Cerro Largo
Atletico Tucuman
Atletico Tucuman
FT
0
0
Longford Town
Longford Town
Drogheda United
Drogheda United
FT
0
0
Unia Skierniewice
Unia Skierniewice
Puszcza Niepołomice
Puszcza Niepołomice
FT
0
1
San Lorenzo
San Lorenzo
Gimnasia L.P.
Gimnasia L.P.

Träningsmatch 4

Inst.
-
-
Alianza Lima
Alianza Lima
Once Caldas Huariaca
Once Caldas Huariaca
FT
2
0
Alianza Lima
Alianza Lima
Once Caldas
Once Caldas

Träningsmatch 5

FT
1
3
FK Liepaja
FK Liepaja
Flora Tallinn
Flora Tallinn

Träningsmatch 3

FT
1
3
Chornomorets
Chornomorets
Ujpest
Ujpest
FT
0
1
NK Osijek
NK Osijek
Celje
Celje
14:00
-
-
FC Zurich
FC Zurich
FC Aarau
FC Aarau
FT
3
1
Železničar Pančevo
Železničar Pančevo
Zvijezda 09
Zvijezda 09
FT
2
3
Badalona
Badalona
FC Sion
FC Sion
FT
4
2
Zürich II
Zürich II
FC Aarau
FC Aarau
FT
4
1
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Makedonija GjP
Makedonija GjP

Träningsmatch 5

FT
0
0
NK Slaven Belupo
NK Slaven Belupo
NK Lokomotiva Zagreb
NK Lokomotiva Zagreb

Träningsmatch 3

FT
0
3
Nafta
Nafta
Maribor
Maribor
FT
4
0
FC Winterthur
FC Winterthur
Rapperswil
Rapperswil
FT
2
2
Chemnitzer FC
Chemnitzer FC
Alemannia Aachen
Alemannia Aachen
FT
1
3
Yverdon Sport
Yverdon Sport
Stade Nyonnais
Stade Nyonnais
FT
0
4
Cork City
Cork City
Galway United
Galway United

Träningsmatch 4

FT
1
3
Vsetín
Vsetín
Viktoria Otrokovice
Viktoria Otrokovice

Träningsmatch 3

FT
4
0
Slavia Praha
Slavia Praha
Sonderjyske
Sonderjyske
FT
1
1
Traiskirchen
Traiskirchen
SV Lafnitz
SV Lafnitz
FT
1
2
Deutschlandsberger SC
Deutschlandsberger SC
Sturm Graz II
Sturm Graz II
FT
1
4
Empor Glauchau
Empor Glauchau
FSV Zwickau
FSV Zwickau

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Baden
Baden
Grasshoppers
Grasshoppers

Träningsmatch 3

FT
4
1
Hannover 96 II
Hannover 96 II
Ramlingen / Ehlershausen
Ramlingen / Ehlershausen

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Schonnebeck
Schonnebeck
SSVg Velbert
SSVg Velbert

Träningsmatch 3

FT
2
2
BW Lohne
BW Lohne
Schwarz-Weiß Rehden
Schwarz-Weiß Rehden
FT
4
0
Borussia M'gladbach II
Borussia M'gladbach II
KFC Uerdingen 05
KFC Uerdingen 05

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Kilia Kiel
Kilia Kiel
Holstein Kiel II
Holstein Kiel II

Träningsmatch 4

FT
0
5
Dessau 05
Dessau 05
VfL Halle
VfL Halle

Träningsmatch 3

FT
2
1
Eintracht Norderstedt
Eintracht Norderstedt
Tus Dassendorf
Tus Dassendorf

Träningsmatch 4

FT
4
1
ASC Dortmund
ASC Dortmund
Nordkirchen
Nordkirchen

Träningsmatch 5

Inst.
-
-
Victoria Hamburg
Victoria Hamburg
Süderelbe
Süderelbe

Träningsmatch 3

FT
2
1
FC Schaffhausen
FC Schaffhausen
YF Juventus
YF Juventus
FT
2
2
Rangers
Rangers
FC Köpenhamn
FC Köpenhamn
FT
1
2
Danubio
Danubio
Huracan
Huracan

17 januari 2024

FT
3
2
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Slask Wroclaw
Slask Wroclaw
FT
1
1
Ska-khabarovsk
Ska-khabarovsk
Neftchi
Neftchi