UEFA Europa Conference League 2024/2025

UEFA Europa Conference League 2024/2025

Spelschema

1st Qualifying Round

10 juli 2024

FT
1
1
Velež
Velež
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
FT
2
0
Auda
Auda
B36 Torshavn
B36 Torshavn

11 juli 2024

FT
1
0
Malisheva
Malisheva
Buducnost Podgorica
Buducnost Podgorica
FT
0
1
Aktobe
Aktobe
FK Sarajevo
FK Sarajevo
FT
0
2
Šiauliai
Šiauliai
FC Levadia Tallinn
FC Levadia Tallinn
FT
1
1
FK Liepaja
FK Liepaja
Vikingur Gota
Vikingur Gota
FT
2
0
Artsakh
Artsakh
Shkendija
Shkendija
FT
2
0
Magpies
Magpies
Derry City
Derry City
FT
0
1
Bravo
Bravo
GAP Connah S Quay FC
GAP Connah S Quay FC
FT
1
2
Tallinna Kalev
Tallinna Kalev
FC Urartu
FC Urartu
FT
0
1
Atlètic Club d'Escaldes
Atlètic Club d'Escaldes
F91 Dudelange
F91 Dudelange
FT
1
1
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
Tirana
Tirana
FT
2
4
Torpedo Zhodino
Torpedo Zhodino
Milsami Orhei
Milsami Orhei
FT
3
1
Floriana
Floriana
Tre Penne
Tre Penne
FT
0
0
UNA Strassen
UNA Strassen
KuPS
KuPS
FT
1
2
vaasa PS
vaasa PS
FK Zalgiris Vilnius
FK Zalgiris Vilnius
FT
2
0
Caernarfon Town
Caernarfon Town
Crusaders FC
Crusaders FC
FT
0
2
Bala Town
Bala Town
Paide
Paide
FT
1
1
Partizani
Partizani
Marsaxlokk
Marsaxlokk
FT
3
2
Tikveš
Tikveš
Breidablik
Breidablik
FT
2
1
Mornar
Mornar
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
FT
2
1
Shelbourne
Shelbourne
St Joseph S Fc
St Joseph S Fc
FT
0
1
La Fiorita
La Fiorita
FC Isloch Minsk R.
FC Isloch Minsk R.
FT
2
0
Stjarnan
Stjarnan
Linfield
Linfield
FT
2
2
Valur Reykjavik
Valur Reykjavik
Vllaznia Shkodër
Vllaznia Shkodër

17 juli 2024

FT (str.)
3 (7)
1 (8)
Crusaders FC
Crusaders FC
Caernarfon Town
Caernarfon Town

18 juli 2024

17:00
-
-
KuPS
KuPS
UNA Strassen
UNA Strassen
17:00
-
-
FC Urartu
FC Urartu
Tallinna Kalev
Tallinna Kalev
18:00
-
-
FC Levadia Tallinn
FC Levadia Tallinn
Šiauliai
Šiauliai
18:00
-
-
St Joseph S Fc
St Joseph S Fc
Shelbourne
Shelbourne
18:00
-
-
Vllaznia Shkodër
Vllaznia Shkodër
Valur Reykjavik
Valur Reykjavik
18:00
-
-
Milsami Orhei
Milsami Orhei
Torpedo Zhodino
Torpedo Zhodino
18:00
-
-
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
Velež
Velež
18:00
-
-
FK Zalgiris Vilnius
FK Zalgiris Vilnius
vaasa PS
vaasa PS
18:30
-
-
Paide
Paide
Bala Town
Bala Town
19:00
-
-
F91 Dudelange
F91 Dudelange
Atlètic Club d'Escaldes
Atlètic Club d'Escaldes
19:00
-
-
Marsaxlokk
Marsaxlokk
Partizani
Partizani
19:00
-
-
B36 Torshavn
B36 Torshavn
Auda
Auda
19:00
-
-
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
Mornar
Mornar
19:30
-
-
FC Isloch Minsk R.
FC Isloch Minsk R.
La Fiorita
La Fiorita
19:30
-
-
GAP Connah S Quay FC
GAP Connah S Quay FC
Bravo
Bravo
20:00
-
-
Shkendija
Shkendija
Artsakh
Artsakh
20:00
-
-
Tirana
Tirana
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
20:00
-
-
Vikingur Gota
Vikingur Gota
FK Liepaja
FK Liepaja
20:45
-
-
Derry City
Derry City
Magpies
Magpies
20:45
-
-
Tre Penne
Tre Penne
Floriana
Floriana
20:45
-
-
Linfield
Linfield
Stjarnan
Stjarnan
21:00
-
-
FK Sarajevo
FK Sarajevo
Aktobe
Aktobe
21:00
-
-
Buducnost Podgorica
Buducnost Podgorica
Malisheva
Malisheva
21:15
-
-
Breidablik
Breidablik
Tikveš
Tikveš

2nd Qualifying Round

24 juli 2024

18:00
-
-
Riga
Riga
Slask Wroclaw
Slask Wroclaw

25 juli 2024

-
-
St Patrick's Athl.
St Patrick's Athl.
FC Vaduz
FC Vaduz
-
-
Zimbru
Zimbru
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
-
-
CFR 1907 Cluj
CFR 1907 Cluj
Neman
Neman
-
-
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split
HB
HB
-
-
Sumqayıt
Sumqayıt
Videoton FC
Videoton FC
-
-
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
Polessya
Polessya
-
-
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
Sabah FA
Sabah FA
18:00
-
-
Ilves Tampere
Ilves Tampere
Austria Vienna
Austria Vienna
18:00
-
-
Mlada Boleslav
Mlada Boleslav
TransINVEST Vilnius
TransINVEST Vilnius
18:30
-
-
GO Ahead Eagles
GO Ahead Eagles
Brann
Brann
19:00
-
-
Dnipro-1
Dnipro-1
Puskas Academy
Puskas Academy
19:00
-
-
Djurgårdens IF
Djurgårdens IF
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
20:00
-
-
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
Cherno More Varna
Cherno More Varna

31 juli 2024

19:00
-
-
Videoton FC
Videoton FC
Sumqayıt
Sumqayıt
20:30
-
-
Austria Vienna
Austria Vienna
Ilves Tampere
Ilves Tampere

1 augusti 2024

17:00
-
-
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
Zimbru
Zimbru
18:00
-
-
TransINVEST Vilnius
TransINVEST Vilnius
Mlada Boleslav
Mlada Boleslav
18:00
-
-
Sabah FA
Sabah FA
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
18:00
-
-
Polessya
Polessya
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
19:00
-
-
Brann
Brann
GO Ahead Eagles
GO Ahead Eagles
19:00
-
-
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
Djurgårdens IF
Djurgårdens IF
19:30
-
-
Cherno More Varna
Cherno More Varna
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
19:30
-
-
FC Vaduz
FC Vaduz
St Patrick's Athl.
St Patrick's Athl.
20:00
-
-
Neman
Neman
CFR 1907 Cluj
CFR 1907 Cluj
20:30
-
-
Slask Wroclaw
Slask Wroclaw
Riga
Riga
21:00
-
-
HB
HB
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split
21:00
-
-
Puskas Academy
Puskas Academy
Dnipro-1
Dnipro-1