UEFA Europa Conference League 2023/2024

UEFA Europa Conference League 2023/2024

Grupp A

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Lille
Lille
6 8 14

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
6 1 10

3.
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
6 -5 6
4.
KI Klaksvik
KI Klaksvik
6 -4 4

Grupp B

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
6 5 15

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Gent
Gent
6 9 13

3.
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
6 -1 7
4.
Breidablik
Breidablik
6 -13 0

Grupp C

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Plzen
Plzen
6 8 18

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
6 5 9

3.
FC Astana
FC Astana
6 -9 4
4.
Ballkani
Ballkani
6 -4 4

Grupp D

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Club Brugge KV
Club Brugge KV
6 12 16

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
6 3 10

3.
Beşiktaş
Beşiktaş
6 -7 4
4.
FC Lugano
FC Lugano
6 -8 4

Grupp E

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Aston Villa
Aston Villa
6 5 13

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Legia Warszawa
Legia Warszawa
6 4 12

3.
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
6 -5 6
4.
Zrinjski
Zrinjski
6 -4 4

Grupp F

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Fiorentina
Fiorentina
6 8 12

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
6 3 10

3.
Genk
Genk
6 3 9
4.
Cukaricki
Cukaricki
6 -14 0

Grupp G

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
PAOK
PAOK
6 6 16

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
6 4 9

3.
Aberdeen
Aberdeen
6 0 6
4.
HJK helsinki
HJK helsinki
6 -10 2

Grupp H

# Lag S +/- P

Åttondelsfinal Europa Conference League

1.
Fenerbahçe
Fenerbahçe
6 2 12

Sextondelsfinal Europa Conference League

2.
Ludogorets
Ludogorets
6 0 12

3.
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
6 10 10
4.
Spartak Trnava
Spartak Trnava
6 -12 1

Spelschema

Final

29 maj 2024

FT (förl.)
1 (1)
0 (0)
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Fiorentina
Fiorentina

Semifinal

9 maj 2024

FT
2
0
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Aston Villa
Aston Villa

8 maj 2024

FT
1
1
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Fiorentina
Fiorentina

2 maj 2024

FT
3
2
Fiorentina
Fiorentina
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
2
4
Aston Villa
Aston Villa
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus

Kvartsfinal

18 april 2024

FT
0
2
PAOK
PAOK
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT (str.)
1 (2)
0 (3)
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
FT (str.)
2 (3)
1 (4)
Lille
Lille
Aston Villa
Aston Villa
FT (förl.)
2 (2)
0 (0)
Fiorentina
Fiorentina
Plzen
Plzen

11 april 2024

FT
1
0
Club Brugge KV
Club Brugge KV
PAOK
PAOK
FT
2
1
Aston Villa
Aston Villa
Lille
Lille
FT
0
0
Plzen
Plzen
Fiorentina
Fiorentina
FT
3
2
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Fenerbahçe
Fenerbahçe

Round of 16

14 mars 2024

FT (förl.)
1 (1)
6 (6)
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
FT
4
0
Aston Villa
Aston Villa
Ajax
Ajax
FT
3
0
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Molde
Molde
FT
1
1
Lille
Lille
Sturm Graz
Sturm Graz
FT
1
1
Fiorentina
Fiorentina
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
FT
5
1
PAOK
PAOK
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FT
0
1
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Union St. Gilloise
Union St. Gilloise
FT (str.)
0 (3)
0 (1)
Plzen
Plzen
Servette FC
Servette FC

7 mars 2024

FT
0
0
Servette FC
Servette FC
Plzen
Plzen
FT
0
3
Union St. Gilloise
Union St. Gilloise
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
3
4
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
Fiorentina
Fiorentina
FT
2
0
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
PAOK
PAOK
FT
1
4
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
FT
0
3
Sturm Graz
Sturm Graz
Lille
Lille
FT
2
1
Molde
Molde
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
0
0
Ajax
Ajax
Aston Villa
Aston Villa

Knockout Round Play-offs

22 februari 2024

FT
0
3
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Molde
Molde
FT
0
1
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
Sturm Graz
Sturm Graz
FT
1
2
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
Union St. Gilloise
Union St. Gilloise
FT
0
1
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
FT
0
1
Ludogorets
Ludogorets
Servette FC
Servette FC
FT
1
1
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Real Betis
Real Betis
FT (förl.)
1 (1)
2 (2)
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Ajax
Ajax

21 februari 2024

FT
1
1
Gent
Gent
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa

15 februari 2024

FT
0
0
Servette FC
Servette FC
Ludogorets
Ludogorets
FT
1
0
Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
Gent
Gent
FT
0
1
Real Betis
Real Betis
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FT
2
2
Ajax
Ajax
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
3
2
Molde
Molde
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
1
0
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
2
2
Union St. Gilloise
Union St. Gilloise
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
FT
4
1
Sturm Graz
Sturm Graz
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava

Gruppspel, omgång 6

14 december 2023

FT
3
0
Lille
Lille
KI Klaksvik
KI Klaksvik
FT
1
2
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
FT
3
1
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Gent
Gent
FT
4
0
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
Breidablik
Breidablik
FT
3
0
Plzen
Plzen
FC Astana
FC Astana
FT
3
1
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
0
2
FC Lugano
FC Lugano
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
3
0
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Ballkani
Ballkani
FT
4
0
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
1
0
Ludogorets
Ludogorets
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FT
2
0
Aberdeen
Aberdeen
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
FT
4
2
PAOK
PAOK
HJK helsinki
HJK helsinki
FT
1
1
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Fiorentina
Fiorentina
FT
2
0
Genk
Genk
Cukaricki
Cukaricki
FT
1
1
Zrinjski
Zrinjski
Aston Villa
Aston Villa
FT
2
0
Legia Warszawa
Legia Warszawa
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

Gruppspel, omgång 5

30 november 2023

FT
1
2
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
PAOK
PAOK
FT
2
1
Fiorentina
Fiorentina
Genk
Genk
FT
6
1
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
1
2
Spartak Trnava
Spartak Trnava
Ludogorets
Ludogorets
FT
2
1
Aston Villa
Aston Villa
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
1
2
Cukaricki
Cukaricki
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
2
2
HJK helsinki
HJK helsinki
Aberdeen
Aberdeen
FT
1
0
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Zrinjski
Zrinjski
FT
5
2
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FC Lugano
FC Lugano
FT
0
5
Beşiktaş
Beşiktaş
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
0
1
Ballkani
Ballkani
Plzen
Plzen
FT
4
1
Gent
Gent
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
FT
0
2
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
Lille
Lille
FT
1
2
KI Klaksvik
KI Klaksvik
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
FT
0
2
FC Astana
FC Astana
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FT
1
2
Breidablik
Breidablik
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv

Gruppspel, omgång 3

25 november 2023

FT
3
2
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk

Gruppspel, omgång 4

9 november 2023

FT
2
0
Ludogorets
Ludogorets
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
2
1
Aston Villa
Aston Villa
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
FT
2
0
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FC Lugano
FC Lugano
FT
1
3
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
FT
2
3
Breidablik
Breidablik
Gent
Gent
FT
2
0
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
KI Klaksvik
KI Klaksvik
FT
1
1
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
Lille
Lille
FT
1
1
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
0
1
HJK helsinki
HJK helsinki
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
FT
2
2
PAOK
PAOK
Aberdeen
Aberdeen
FT
1
1
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Genk
Genk
FT
0
1
Cukaricki
Cukaricki
Fiorentina
Fiorentina
FT
2
0
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Zrinjski
Zrinjski
FT
1
2
Beşiktaş
Beşiktaş
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
1
0
Plzen
Plzen
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FT
0
0
FC Astana
FC Astana
Ballkani
Ballkani

Gruppspel, omgång 3

26 oktober 2023

FT
0
2
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FT
6
0
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
HJK helsinki
HJK helsinki
FT
2
3
Aberdeen
Aberdeen
PAOK
PAOK
FT
6
0
Fiorentina
Fiorentina
Cukaricki
Cukaricki
FT
0
0
Genk
Genk
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
1
2
Zrinjski
Zrinjski
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
3
1
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
0
1
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
Plzen
Plzen
FT
3
1
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Ludogorets
Ludogorets
FT
1
4
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Aston Villa
Aston Villa
FT
1
3
FC Lugano
FC Lugano
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
1
2
Ballkani
Ballkani
FC Astana
FC Astana
FT
5
0
Gent
Gent
Breidablik
Breidablik
FT
3
0
KI Klaksvik
KI Klaksvik
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
FT
2
1
Lille
Lille
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava

Gruppspel, omgång 2

5 oktober 2023

FT
1
2
Spartak Trnava
Spartak Trnava
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
7
1
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
Ludogorets
Ludogorets
FT
1
1
Aberdeen
Aberdeen
HJK helsinki
HJK helsinki
FT
2
1
PAOK
PAOK
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
FT
0
2
Cukaricki
Cukaricki
Genk
Genk
FT
2
2
Fiorentina
Fiorentina
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
1
0
Aston Villa
Aston Villa
Zrinjski
Zrinjski
FT
1
0
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
2
3
Beşiktaş
Beşiktaş
FC Lugano
FC Lugano
FT
0
1
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
2
0
Ballkani
Ballkani
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FT
2
0
Gent
Gent
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
FT
0
1
Breidablik
Breidablik
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
FT
0
0
KI Klaksvik
KI Klaksvik
Lille
Lille
FT
0
1
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
FT
1
2
FC Astana
FC Astana
Plzen
Plzen

Gruppspel, omgång 1

21 september 2023

FT
0
0
FC Lugano
FC Lugano
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
1
1
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
1
0
Plzen
Plzen
Ballkani
Ballkani
FT
5
1
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
FC Astana
FC Astana
FT
1
1
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
Gent
Gent
FT
3
2
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Breidablik
Breidablik
FT
2
1
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
KI Klaksvik
KI Klaksvik
FT
4
0
Ludogorets
Ludogorets
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
3
1
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FT
2
3
HJK helsinki
HJK helsinki
PAOK
PAOK
FT
2
1
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
Aberdeen
Aberdeen
FT
2
2
Genk
Genk
Fiorentina
Fiorentina
FT
3
1
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Cukaricki
Cukaricki
FT
4
3
Zrinjski
Zrinjski
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
FT
3
2
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Aston Villa
Aston Villa

20 september 2023

FT
2
0
Lille
Lille
Olimpija Ljubljana
Olimpija Ljubljana

Play-offs

31 augusti 2023

FT
0
1
FK Partizan
FK Partizan
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FT
3
0
Aston Villa
Aston Villa
Hibernian
Hibernian
FT (str.)
1 (6)
1 (5)
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FC Midtjylland
FC Midtjylland
FT
2
0
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
Levski Sofia
Levski Sofia
FT
2
2
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Osasuna
Osasuna
FT (förl.)
1 (1)
1 (1)
HNK Rijeka
HNK Rijeka
Lille
Lille
FT
1
0
Bate Borisov
Bate Borisov
Ballkani
Ballkani
FT (str.)
1 (4)
0 (5)
Adana Demirspor
Adana Demirspor
Genk
Genk
FT
3
0
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FK Zalgiris Vilnius
FK Zalgiris Vilnius
FT
1
1
Partizani
Partizani
FC Astana
FC Astana
FT (förl.)
1 (1)
2 (2)
Dnipro-1
Dnipro-1
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
2
0
Fiorentina
Fiorentina
Rapid Vienna
Rapid Vienna
FT
1
1
Celje
Celje
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
FT
1
0
Beşiktaş
Beşiktaş
Dynamo Kyiv
Dynamo Kyiv
FT
4
0
PAOK
PAOK
Heart OF Midlothian
Heart OF Midlothian
FT
1
2
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
Gent
Gent
FT
3
0
Plzen
Plzen
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
FT (str.)
3 (5)
3 (6)
Brann
Brann
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
FT
0
1
Twente
Twente
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
1
0
Breidablik
Breidablik
Struga
Struga
FT
2
0
HJK helsinki
HJK helsinki
Farul Constanta
Farul Constanta
FT (förl.)
3 (3)
2 (2)
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

24 augusti 2023

FT
4
1
Ballkani
Ballkani
Bate Borisov
Bate Borisov
FT
1
2
Heart OF Midlothian
Heart OF Midlothian
PAOK
PAOK
FT
1
1
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Brann
Brann
FT
1
2
Osasuna
Osasuna
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
2
1
Genk
Genk
Adana Demirspor
Adana Demirspor
FT
2
1
Lille
Lille
HNK Rijeka
HNK Rijeka
FT
2
0
Gent
Gent
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
FT
3
3
FC Midtjylland
FC Midtjylland
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
2
1
Farul Constanta
Farul Constanta
HJK helsinki
HJK helsinki
FT
1
0
Rapid Vienna
Rapid Vienna
Fiorentina
Fiorentina
FT
1
1
Levski Sofia
Levski Sofia
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt
FT
4
1
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Celje
Celje
FT
2
2
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
2
3
Dynamo Kyiv
Dynamo Kyiv
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
5
1
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Twente
Twente
FT
5
0
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FK Partizan
FK Partizan
FT
0
4
FK Zalgiris Vilnius
FK Zalgiris Vilnius
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
0
1
Struga
Struga
Breidablik
Breidablik
FT
1
0
FC Astana
FC Astana
Partizani
Partizani
FT
1
2
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
Plzen
Plzen

23 augusti 2023

FT
0
5
Hibernian
Hibernian
Aston Villa
Aston Villa
FT
1
1
Spartak Trnava
Spartak Trnava
Dnipro-1
Dnipro-1

3rd Qualifying Round

17 augusti 2023

FT
0
5
Debreceni VSC
Debreceni VSC
Rapid Vienna
Rapid Vienna
FT (str.)
2 (5)
0 (4)
FK Partizan
FK Partizan
Sabah FA
Sabah FA
FT
3
1
Heart OF Midlothian
Heart OF Midlothian
Rosenborg
Rosenborg
FT (str.)
1 (5)
0 (6)
Derry City
Derry City
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
FT
2
2
FC Luzern
FC Luzern
Hibernian
Hibernian
FT
2
0
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
FT
0
3
Maribor
Maribor
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
2
0
HNK Rijeka
HNK Rijeka
B36 Torshavn
B36 Torshavn
FT
1
5
KA Akureyri
KA Akureyri
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT
3
2
NK Osijek
NK Osijek
Adana Demirspor
Adana Demirspor
FT
2
1
Beşiktaş
Beşiktaş
Neftchi Baku
Neftchi Baku
FT
1
4
Neman
Neman
Celje
Celje
FT
3
1
Spartak Trnava
Spartak Trnava
Lech Poznan
Lech Poznan
FT
2
1
Swift Hesperange
Swift Hesperange
Struga
Struga
FT
1
0
Partizani
Partizani
Valmiera / BSS
Valmiera / BSS
FT
5
1
FC Midtjylland
FC Midtjylland
Omonia Nicosia
Omonia Nicosia
FT
3
0
PAOK
PAOK
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split
FT (str.)
2 (6)
1 (5)
Dynamo Kyiv
Dynamo Kyiv
Aris Thessalonikis
Aris Thessalonikis
FT
2
0
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FCSB
FCSB
FT
2
1
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Hamrun Spartans
Hamrun Spartans
FT
1
0
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
Dila
Dila
FT
0
2
Gzira United
Gzira United
Plzen
Plzen
FT
0
3
Riga
Riga
Twente
Twente
FT
1
0
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
AEK Larnaca
AEK Larnaca
FT
2
1
Levski Sofia
Levski Sofia
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
FT
3
5
Austria Vienna
Austria Vienna
Legia Warszawa
Legia Warszawa
FT
3
1
Brann
Brann
Arouca
Arouca
FT
0
3
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
1
3
Lincoln Red Imps FC
Lincoln Red Imps FC
Ballkani
Ballkani
FT
2
1
Pogon Szczecin
Pogon Szczecin
Gent
Gent
FT
0
1
Aktobe
Aktobe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

16 augusti 2023

FT
0
2
Flora Tallinn
Flora Tallinn
Farul Constanta
Farul Constanta

10 augusti 2023

FT
0
0
HNK Hajduk Split
HNK Hajduk Split
PAOK
PAOK
FT
0
0
Rapid Vienna
Rapid Vienna
Debreceni VSC
Debreceni VSC
FT
2
0
Ballkani
Ballkani
Lincoln Red Imps FC
Lincoln Red Imps FC
FT
0
0
FCSB
FCSB
FC Nordsjaelland
FC Nordsjaelland
FT
3
1
Hibernian
Hibernian
FC Luzern
FC Luzern
FT
1
0
Aris Thessalonikis
Aris Thessalonikis
Dynamo Kyiv
Dynamo Kyiv
FT
5
1
Club Brugge KV
Club Brugge KV
KA Akureyri
KA Akureyri
FT
5
1
Adana Demirspor
Adana Demirspor
NK Osijek
NK Osijek
FT
3
1
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Maribor
Maribor
FT
2
0
Twente
Twente
Riga
Riga
FT
1
3
B36 Torshavn
B36 Torshavn
HNK Rijeka
HNK Rijeka
FT
1
0
Celje
Celje
Neman
Neman
FT
2
1
Lech Poznan
Lech Poznan
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
2
1
Arouca
Arouca
Brann
Brann
FT
1
6
Hamrun Spartans
Hamrun Spartans
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT
3
0
Farul Constanta
Farul Constanta
Flora Tallinn
Flora Tallinn
FT
0
0
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
Levski Sofia
Levski Sofia
FT
2
1
Rosenborg
Rosenborg
Heart OF Midlothian
Heart OF Midlothian
FT
0
2
Dila
Dila
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
FT
4
0
Plzen
Plzen
Gzira United
Gzira United
FT
1
0
Omonia Nicosia
Omonia Nicosia
FC Midtjylland
FC Midtjylland
FT
1
3
Neftchi Baku
Neftchi Baku
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
0
1
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
FT
1
1
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Aktobe
Aktobe
FT
1
2
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Austria Vienna
Austria Vienna
FT
1
2
Valmiera / BSS
Valmiera / BSS
Partizani
Partizani
FT
3
0
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
FT
2
0
Sabah FA
Sabah FA
FK Partizan
FK Partizan
FT
3
1
Struga
Struga
Swift Hesperange
Swift Hesperange
FT
1
0
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
Derry City
Derry City

9 augusti 2023

FT
5
0
Gent
Gent
Pogon Szczecin
Pogon Szczecin
FT
1
1
AEK Larnaca
AEK Larnaca
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv

2nd Qualifying Round

3 augusti 2023

FT (str.)
0 (2)
1 (4)
Guimaraes
Guimaraes
Celje
Celje
FT
0
2
Shamrock Rovers
Shamrock Rovers
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
FT (str.)
1 (3)
2 (1)
Debreceni VSC
Debreceni VSC
Alashkert
Alashkert
FT
3
2
Legia Warszawa
Legia Warszawa
Ordabasy
Ordabasy
FT (förl.)
1 (1)
1 (1)
Haverfordwest County AFC
Haverfordwest County AFC
B36 Torshavn
B36 Torshavn
FT
2
2
Dundalk
Dundalk
KA Akureyri
KA Akureyri
FT
1
1
FC Luzern
FC Luzern
Djurgårdens IF
Djurgårdens IF
FT (förl.)
4 (4)
3 (3)
Maribor
Maribor
FC Differdange 03
FC Differdange 03
FT
1
4
Larne
Larne
Ballkani
Ballkani
FT
1
2
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka
Austria Vienna
Austria Vienna
FT
3
2
FCSB
FCSB
CSKA 1948
CSKA 1948
FT
1
0
Aris Thessalonikis
Aris Thessalonikis
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
FT
6
1
Hibernian
Hibernian
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
FT
6
1
HNK Rijeka
HNK Rijeka
Dukagjini
Dukagjini
FT
2
5
Žilina
Žilina
Gent
Gent
FT
0
2
Tirana
Tirana
Beşiktaş
Beşiktaş
FT
1
2
Drita
Drita
Plzen
Plzen
FT
1
0
Aarhus
Aarhus
Club Brugge KV
Club Brugge KV
FT (förl.)
1 (1)
1 (1)
Hammarby IF
Hammarby IF
Twente
Twente
FT
1
2
Vojvodina
Vojvodina
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
FT
2
1
Adana Demirspor
Adana Demirspor
CFR 1907 Cluj
CFR 1907 Cluj
FT (förl.)
2 (2)
1 (1)
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
FC Midtjylland
FC Midtjylland
FT
1
4
Beitar Jerusalem
Beitar Jerusalem
PAOK
PAOK
FT
2
4
Bohemians 1905
Bohemians 1905
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
FT
3
1
Dila
Dila
Vorskla Poltava
Vorskla Poltava
FT (förl.)
3 (3)
1 (1)
Riga
Riga
Kecskeméti TE
Kecskeméti TE
FT
1
0
Levski Sofia
Levski Sofia
Shkupi 1927
Shkupi 1927
FT (förl.)
3 (3)
2 (2)
Rosenborg
Rosenborg
Crusaders FC
Crusaders FC
FT
2
0
Neftchi Baku
Neftchi Baku
Zeljeznicar Sarajevo
Zeljeznicar Sarajevo
FT
4
1
Omonia Nicosia
Omonia Nicosia
Qabala
Qabala
FT
0
2
Petrocub
Petrocub
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
FT
4
0
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
CSKA Sofia
CSKA Sofia
FT
1
2
Zalaegerszegi TE
Zalaegerszegi TE
NK Osijek
NK Osijek
FT
1
1
Panevėžys
Panevėžys
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
FT
1
2
Aktobe
Aktobe
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
FT
3
2
Pogon Szczecin
Pogon Szczecin
Linfield
Linfield
FT
3
3
KuPS
KuPS
Derry City
Derry City
FT
2
1
Sabah FA
Sabah FA
Rīgas FS
Rīgas FS
FT
0
1
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
Hamrun Spartans
Hamrun Spartans
FT
2
3
FC Urartu
FC Urartu
Farul Constanta
Farul Constanta
FT
1
2
Kauno Žalgiris
Kauno Žalgiris
Lech Poznan
Lech Poznan
FT
4
1
Spartak Trnava
Spartak Trnava
Auda
Auda
FT
2
1
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
Kalmar FF
Kalmar FF
FT (förl.)
3 (3)
0 (0)
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
Sutjeska
Sutjeska
FT
1
2
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
FC Basel 1893
FC Basel 1893

2 augusti 2023

FT
2
1
F91 Dudelange
F91 Dudelange
Gzira United
Gzira United
FT
1
1
AEK Larnaca
AEK Larnaca
Torpedo Zhodino
Torpedo Zhodino

1 augusti 2023

FT
3
4
Buducnost Podgorica
Buducnost Podgorica
Struga
Struga
FT
4
1
Partizani
Partizani
Atlètic Club d'Escaldes
Atlètic Club d'Escaldes
FT
3
2
Swift Hesperange
Swift Hesperange
The New Saints
The New Saints
FT
0
0
Balzan FC
Balzan FC
Neman
Neman
FT
0
4
Zimbru
Zimbru
Fenerbahçe
Fenerbahçe
FT
7
0
Valmiera / BSS
Valmiera / BSS
Tre Penne
Tre Penne

27 juli 2023

FT
0
2
Shkupi 1927
Shkupi 1927
Levski Sofia
Levski Sofia
FT
2
2
Crusaders FC
Crusaders FC
Rosenborg
Rosenborg
FT
2
2
Zeljeznicar Sarajevo
Zeljeznicar Sarajevo
Neftchi Baku
Neftchi Baku
FT
2
0
Sutjeska
Sutjeska
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
FT
2
5
Linfield
Linfield
Pogon Szczecin
Pogon Szczecin
FT
2
1
Derry City
Derry City
KuPS
KuPS
FT
1
0
Austria Vienna
Austria Vienna
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka
FT
3
1
Lech Poznan
Lech Poznan
Kauno Žalgiris
Kauno Žalgiris
FT
5
1
Gent
Gent
Žilina
Žilina
FT
3
1
Beşiktaş
Beşiktaş
Tirana
Tirana
FT
1
0
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
Panevėžys
Panevėžys
FT
2
1
B36 Torshavn
B36 Torshavn
Haverfordwest County AFC
Haverfordwest County AFC
FT
3
1
KA Akureyri
KA Akureyri
Dundalk
Dundalk
FT
0
1
Dukagjini
Dukagjini
HNK Rijeka
HNK Rijeka
FT
2
3
Torpedo Zhodino
Torpedo Zhodino
AEK Larnaca
AEK Larnaca
FT
3
0
Club Brugge KV
Club Brugge KV
Aarhus
Aarhus
FT
1
0
Twente
Twente
Hammarby IF
Hammarby IF
FT
1
0
NK Osijek
NK Osijek
Zalaegerszegi TE
Zalaegerszegi TE
FT
3
4
Celje
Celje
Guimaraes
Guimaraes
FT
1
1
FC Differdange 03
FC Differdange 03
Maribor
Maribor
FT
1
3
FC Basel 1893
FC Basel 1893
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
FT
2
1
Vorskla Poltava
Vorskla Poltava
Dila
Dila
FT
3
2
Farul Constanta
Farul Constanta
FC Urartu
FC Urartu
FT
0
0
PAOK
PAOK
Beitar Jerusalem
Beitar Jerusalem
FT
3
0
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Petrocub
Petrocub
FT
1
1
CFR 1907 Cluj
CFR 1907 Cluj
Adana Demirspor
Adana Demirspor
FT
4
0
Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC
Shamrock Rovers
Shamrock Rovers
FT
2
1
Kecskeméti TE
Kecskeméti TE
Riga
Riga
FT
1
2
Kalmar FF
Kalmar FF
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
FT
1
4
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
Aktobe
Aktobe
FT
2
0
Gzira United
Gzira United
F91 Dudelange
F91 Dudelange
FT
0
2
CSKA Sofia
CSKA Sofia
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FT
0
0
Plzen
Plzen
Drita
Drita
FT
1
1
Auda
Auda
Spartak Trnava
Spartak Trnava
FT
2
1
Apoel Nicosia
Apoel Nicosia
Vojvodina
Vojvodina
FT
1
2
Djurgårdens IF
Djurgårdens IF
FC Luzern
FC Luzern
FT
2
3
Qabala
Qabala
Omonia Nicosia
Omonia Nicosia
FT
3
0
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Bohemians 1905
Bohemians 1905
FT
1
1
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
Aris Thessalonikis
Aris Thessalonikis
FT
2
1
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
Hibernian
Hibernian
FT
0
1
Alashkert
Alashkert
Debreceni VSC
Debreceni VSC
FT
2
2
Ordabasy
Ordabasy
Legia Warszawa
Legia Warszawa

26 juli 2023

FT
2
0
Neman
Neman
Balzan FC
Balzan FC
FT
5
0
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Zimbru
Zimbru
FT
0
1
CSKA 1948
CSKA 1948
FCSB
FCSB
FT
2
0
FC Midtjylland
FC Midtjylland
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
FT
0
2
Rīgas FS
Rīgas FS
Sabah FA
Sabah FA
FT
1
0
Struga
Struga
Buducnost Podgorica
Buducnost Podgorica

25 juli 2023

FT
3
0
Ballkani
Ballkani
Larne
Larne
FT
0
3
Tre Penne
Tre Penne
Valmiera / BSS
Valmiera / BSS
FT
2
1
Hamrun Spartans
Hamrun Spartans
Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
FT
1
1
The New Saints
The New Saints
Swift Hesperange
Swift Hesperange
FT
0
1
Atlètic Club d'Escaldes
Atlètic Club d'Escaldes
Partizani
Partizani

1st Qualifying Round

20 juli 2023

FT
1
0
Crusaders FC
Crusaders FC
haka
haka
FT (str.)
1 (2)
1 (4)
FK Sarajevo
FK Sarajevo
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
FT
0
0
Shkupi 1927
Shkupi 1927
Hegelmann Litauen
Hegelmann Litauen
FT
1
0
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
Riga
Riga
FT
1
0
Derry City
Derry City
HB
HB
FT (str.)
1 (3)
0 (2)
Haverfordwest County AFC
Haverfordwest County AFC
Shkendija
Shkendija
FT
1
0
Vllaznia Shkodër
Vllaznia Shkodër
Linfield
Linfield
FT
3
1
Dundalk
Dundalk
Magpies
Magpies
FT
1
1
Cosmos
Cosmos
Sutjeska
Sutjeska
FT
2
3
St Patrick's Athl.
St Patrick's Athl.
F91 Dudelange
F91 Dudelange
FT
1
6
Arsenal Tivat
Arsenal Tivat
Alashkert
Alashkert
FT (str.)
1 (13)
1 (14)
Glentoran
Glentoran
Gzira United
Gzira United
FT
0
2
GAP Connah S Quay FC
GAP Connah S Quay FC
KA Akureyri
KA Akureyri
FT
0
2
Gjilani
Gjilani
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
FT
1
1
Vikingur Gota
Vikingur Gota
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
FT (str.)
4 (2)
4 (4)
Egnatia Rrogozhinë
Egnatia Rrogozhinë
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
FT
1
1
Neman
Neman
FC Vaduz
FC Vaduz
FT
2
0
Dila
Dila
Dunajska Streda
Dunajska Streda
FT
1
2
Dinamo Batumi
Dinamo Batumi
Tirana
Tirana
FT
1
0
Zimbru
Zimbru
La Fiorita
La Fiorita
FT
1
2
Dinamo Minsk
Dinamo Minsk
Zeljeznicar Sarajevo
Zeljeznicar Sarajevo
FT
1
2
FC Levadia Tallinn
FC Levadia Tallinn
Žilina
Žilina
FT
0
0
Honka
Honka
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
FT
0
1
Milsami Orhei
Milsami Orhei
Panevėžys
Panevėžys
FT
4
1
Rīgas FS
Rīgas FS
Makedonija GjP
Makedonija GjP
FT
0
3
Trans Narva
Trans Narva
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
FT
0
2
Paide
Paide
B36 Torshavn
B36 Torshavn
FT
2
3
Europa
Europa
Dukagjini
Dukagjini
FT
1
2
Birkirkara
Birkirkara
Maribor
Maribor
FT (förl.)
2 (2)
0 (0)
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
Penybont
Penybont

18 juli 2023

FT (förl.)
1 (1)
3 (3)
Balzan FC
Balzan FC
NK Domzale
NK Domzale

13 juli 2023

FT
1
1
Maribor
Maribor
Birkirkara
Birkirkara
FT
3
1
Linfield
Linfield
Vllaznia Shkodër
Vllaznia Shkodër
FT
1
1
La Fiorita
La Fiorita
Zimbru
Zimbru
FT
2
2
Zeljeznicar Sarajevo
Zeljeznicar Sarajevo
Dinamo Minsk
Dinamo Minsk
FT
1
0
Sutjeska
Sutjeska
Cosmos
Cosmos
FT
0
0
HB
HB
Derry City
Derry City
FT
1
0
Shkendija
Shkendija
Haverfordwest County AFC
Haverfordwest County AFC
FT
2
0
KA Akureyri
KA Akureyri
GAP Connah S Quay FC
GAP Connah S Quay FC
FT
1
1
Tirana
Tirana
Dinamo Batumi
Dinamo Batumi
FT
1
2
FC Vaduz
FC Vaduz
Neman
Neman
FT
2
1
Dunajska Streda
Dunajska Streda
Dila
Dila
FT
2
2
Progres Niederkorn
Progres Niederkorn
Gjilani
Gjilani
FT
1
1
Penybont
Penybont
FC Santa Coloma
FC Santa Coloma
FT
2
1
Dukagjini
Dukagjini
Europa
Europa
FT
2
0
Riga
Riga
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
FT
1
1
Alashkert
Alashkert
Arsenal Tivat
Arsenal Tivat
FT
2
2
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
FK Sarajevo
FK Sarajevo
FT
1
4
NK Domzale
NK Domzale
Balzan FC
Balzan FC
FT
2
2
Gzira United
Gzira United
Glentoran
Glentoran
FT
0
5
Hegelmann Litauen
Hegelmann Litauen
Shkupi 1927
Shkupi 1927
FT
2
2
Panevėžys
Panevėžys
Milsami Orhei
Milsami Orhei
FT
2
2
haka
haka
Crusaders FC
Crusaders FC
FT
0
0
Magpies
Magpies
Dundalk
Dundalk
FT
0
1
Makedonija GjP
Makedonija GjP
Rīgas FS
Rīgas FS
FT
2
1
Žilina
Žilina
FC Levadia Tallinn
FC Levadia Tallinn
FT
2
1
FK Tobol Kostanay
FK Tobol Kostanay
Honka
Honka
FT
2
0
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
Trans Narva
Trans Narva
FT
2
1
Inter Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes
Vikingur Gota
Vikingur Gota
FT
1
1
Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
Egnatia Rrogozhinë
Egnatia Rrogozhinë

12 juli 2023

FT
0
0
B36 Torshavn
B36 Torshavn
Paide
Paide
FT
2
1
F91 Dudelange
F91 Dudelange
St Patrick's Athl.
St Patrick's Athl.